Ücretsiz Danışmanlık: 0551 985 9399

Yedekleme hizmetinizde kota sınırı var mı?

Yedekleriniz harici mail sunucularında tutulduğundan mail sunucularının belirlediği kota sınırı mevcuttur. Örneğin, Gmail e-posta sunucusu hesap başına 15GB kota belirliyor. Hotmail e-posta hesabı başına kota sınırı olmaksızın sınırsız alan tanıyor. Sizin tercihinize göre kotalar da değişiklik göstermektedir.

Yedekleme temsilci e-posta hesabı ne kadar güvenli?

Yedeklenmesi talep edilen e-postaların alınmış yedekleri dünyaca yaygın olarak kullanılan e-posta sunucularında tutulduğu için herhangi bir kayıp söz konusu değildir. Bu e-posta sunucularını tercih etmemizdeki amaç kaybolma riskini sıfıra indirmektir. Açılan temsilci e-posta hesapları firmanızın bilgileri kullanılarak oluşturulur ve geçici bir şifre belirlenir. Tüm kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra temsilci hesaplar şifreleriyle birlikte firma yetkilisine teslim edilir. Daha sonra şifrelerin ve şifre kurtarma bilgilerinin firma tarafından yenilenmesi talep olunur. Böylece firma dışında yedeklerinize kimse erişemeyecektir.

Tüm yedeklenen e-posta hesaplarını tek yerden yönetebilir miyim?

Bir hosting içerisinde bulunan tüm e-posta hesaplarının yedeklerini tek yerden yönetebilirsiniz. Farklı hosting hesabı için farki yedekleme hizmeti oluşturulacağından birden fazla hosting hesabını tek yerden yönetemezsiniz.

Bir yedekleme hizmetinde yedeklenecek e-posta hesap sınırı var mıdır?

Bir hosting hesabı içerisinde yedeklenmesi istenen e-posta hesapları sayısı paketlere göre değişiklik göstermektedir. Paketlerimizi incelemek için tıklayınız.

Hosting hizmetim farklı bir firmada yedekleme hizmetinizi kullanabilir miyim?

Yedekleme hizmetimizi kullanmanız için mevcut hosting paketinizde e-posta sunucu kısmını sunucularımıza yönlendirmeniz gerekiyor. Ayrıca hosting hizmetini tamamen bizden de sağlayabilirsiniz.

Birden fazla olan farklı hosting hesaplarımı tek bir yedekleme hizmetine bağlayabilir miyim?

Hayır. Her hosting hesabı için ayrıca yedekleme hizmeti alınmalıdır.

Aynı hosting hesabımın içerisinde birden fazla alan adım var. Yedekleme hizmetinizi birden fazla alan adıyla kullanabilir miyim?

Evet. Aynı hosting hesabınızın içerisinde birden fazla alan adınız varsa farklı alan adlarına sahip e-posta hesaplarınızı tek bir yedekleme hizmetinde yedekleyebilirsiniz.