Ücretsiz Danışmanlık: 0551 985 9399

1. Adım: Ön Hazırlık

E-posta yedekleme hizmetini aktif etmeden önce mevcut e-posta sunucu hizmetiniz tarafımızca analiz edilir. Bunu gerçekleştirebilmemiz için mevcut hizmet bilgilerinizi bizimle paylaşmanız gerekir. Yedekleme hizmetini kullanabilme durumunda olduğunuzu tespit ettikten sonra sizin de onayınızı alarak e-posta hizmetinizi sunucularımıza taşır ve yedekleme hizmetini aktif etmek için gerekli işlemleri başlatırız.

2. Adım: Kurulum

Taşıma işlemlerinden sonra yedeklenmesini istediğiniz e-posta hesapları için temsilci yedek e-posta hesabı oluşturulur. Yedeklenecek her e-posta hesabı için temsilci hesap içerisinde alt klasörler oluşturulacaktır. Temsilci hesaplar e-postaların depolanacağı hesaplardır ve isteğinize bağlı olarak aşağıdaki e-posta sunucularının birinde oluşturulacaktır.

  • Gmail
  • Outlook.com (Hotmail)
  • Yahoo Mail
  • Yandex Mail

Temsilci hesaplar ile gerçek hesaplar arasında bağlantı kurulur ve gelen/giden tüm e-postaların yedeklenmesi aktif hale getirilir.

3. Adım: Güvenlik

Yedeklenmesi talep edilen e-postaların alınmış yedekleri dünyaca yaygın olarak kullanılan e-posta sunucularında tutulduğu için herhangi bir kayıp söz konusu değildir. Bu e-posta sunucularını tercih etmemizdeki amaç kaybolma riskini sıfıra indirmektir. Açılan temsilci e-posta hesapları firmanızın bilgileri kullanılarak oluşturulur ve geçici bir şifre belirlenir. Tüm kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra temsilci hesaplar şifreleriyle birlikte firma yetkilisine teslim edilir. Daha sonra şifrelerin ve şifre kurtarma bilgilerinin firma tarafından yenilenmesi talep olunur. Böylece firma dışında yedeklerinize kimse erişemeyecektir.

4. Adım: Yedekleme

E-posta hesaplarınızın kurulu olduğu tüm aygıtlara gelen e-postalar ve aynı zamanda tüm aygıtlardan gönderdiğiniz her e-posta, yedekleme hizmetinin aktif edildiği andan itibaren yedeklenmeye başlayacaktır.